Kuşadası Belediyesi virüs ile mücadeleye devam ediyor.

Kuşadası Belediyesi, sosyal uzaklık kuralı gözetilerek tekrar toplu ibadete açılan camilere, koronavirüs tedbirleri kapsamında pedallı el dezenfektan aparatı yerleştirdi. Güvercin Masa ekipleri ise Cuma namazını kılmak amacıyla camiye gelen vatandaşlara Emek Atölyeleri’nde gönüllü kadınlar yönünden imal edilen yüz maskelerini dağıttı.

Türkiye’de ilk olayın gördüğünüz 11 Mart tarihinden itibaren toplum sağlığını güvenilirğini sağlamak amacıyla lüzumlu tüm önlemleri alan Kuşadası Belediyesi, koronavirüse karşı normalleşme sürecinde de tedbiri elden bırakmıyor. Bu kapsamda Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla harekete geride bıraktığımız Sıhhat İşleri Müdürlüğü (SİM) ekipleri, toplu durumda kılınan Cuma namazı evveli ilçe genelindeki 16 caminin girişine yeni kuşak pedallı el dezenfektan aparatı yerleştirdi. Özel bir mekanizmaya sahip olan ve ayağın pedala basılmasıyla çalışan aparat vasıtası ile vatandaşlar ellerini tertemiz bir duruma getirip ibadetlerini sosyal uzaklık kuralını gözeterek gönül rahatlığıyla yerine getirdi. Güvercin Masa Gezici Ekibi ise camileri dolaşarak vatandaşlara, Emek Atölyeleri’nde gönüllü kadınlar yönünden imal edilen 2 bin adet yüz maskesi dağıttı.

Virüs ile mücadeleKuşadalı yurttaşların ibadetlerini daha sağlıklı, güvenilir ve tertemiz bir ortamda yapabilmeleri amacıyla lüzumlu her türlü önlemi aldıklarını bildiren Belediye Başkanı Ömer Günel, “Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz derli toplu olarak camileri dezenfekte etmeye devam ediyor. Bugün de Sıhhat İşleri Müdürlüğü ve Güvercin Masa Gezici Ekibi vasıtasıyla camilerimize virüsün bulaşma yolları düşünülerek geliştirilen yeni kuşak pedallı el dezenfektan aparatları yerleştirip, maske dağıtımı yaptık. Bu proses tamamiyle sona erene kadar tedbiri elden bırakmayacağız. Fakat vatandaşlarımızın da salgın riski tamamiyle ortadan kalkana kadar temkinli olmayı sürdürerek sosyal uzaklık, maske tüketimi ve şahsi hijyen kurallarına ilgi etmeleri büyük ehemmiyet taşıyor” diye konuştu.